Eğitim

DİKSİYON EĞİTİMİ - DİKSİYON KURSU

Güzel ve etkili bir konuşmaya sahip olmak belli bir grubun tekelinde değildir. Güzel konuşmak için tiyatrocu, spiker veya sunucu olmanıza gerek yok. Kendini en iyi şekilde ifade etmek isteyen herkes diksiyon eğitimi almalı. En önemli, en samimi iletişim aracımız olan dilimiz bazen bizi yarı yolda bırakabiliyor. Onu kullanmaya korkar hale geliyoruz. Özellikle profesyonel yaşamında belli bir konumda iş yapan herkesin konuşmanın inceliklerini öğrenmeye ihtiyacı var. İyi bir diksiyona sahip olmak sadece teknik bir yeterliliği değil, aynı zamanda büyük bir öz güveni de beraberinde getiriyor. Bu özelliklere sahip oldukça, dili doğru kullanmanın inceliklerini öğrendikçe istediğiniz her ortamda konuşmak bir keyif haline geliyor. İster konuşma sanatını öğrenerek kendinizi geliştirmek, ister iş hayatınızda konuşma ile ilgili alanlarda yetkin hâle gelmek için kendinize bir fırsat verin.

Diksiyon Kursunun Amacı: Dilimizi doğru, akıcı ve anlaşır biçimde kullanmak, Bireyin kendisini ifade edebilmesini ve heyecan kontrolü sağlamak, Sesi ve beden dilimizi etkili biçimde kullanarak, güzel ve etkili konuşma sanatını öğretmektir.

Diksiyon Kursunun İçeriği: Doğru Nefes Kullanımı ; Nefes Tekniği, Ses Tekniği, Artükilasyon Seslerin Doğru Çıkarılışı- Sesin Etkili Kullanımı Soluk-Ses Uyumu, Konuşma Diline İlişkin Bazı Kurallar Vurgu ve Tonlama – Türkçenin Telaffuz Özellikleri Konuşa Temposu ve Akıcı Konuşma Seste Duygu Çalışmaları Hitabet Sözlü Anlatım Türleri (karşılıklı konuşma, fıkra anlatma, panel, sempozyum, açıkoturum, forum, tartışma, konferans, söylev, röportaj)

Diksiyon Eğitiminin Süresi: Özel Ders Toplam: 12 saat

Konuşma sanatının inceliklerini öğrenerek kendinizi geliştirmek, iş ve okul hayatınızda güzel konuşma ve hitabet becerinizle bir adım öne geçmek için kendinize bir fırsat verin.

 

SESLENDİRME EĞİTİMİ – SESLENDİRME KURSU

Seslendirme sanatçılığı meslek becerisini kazanabilmek ve bu alanda yetkin hale gelebilmek için profesyonel ses stüdyomuzda birebir çalışma imkânıyla ders yapılmaktadır. Seslendirme kursu sonunda her öğrenciye profesyonel ses stüdyomuzda demo ses kaydı hazırlanıp verilmektedir.

Seslendirme Kursunun Amacı:
Seslendirme Sanatçılığı Meslek Becerisini Kazandırmaktır.

Seslendirme Kursunun İçeriği:
Reklam Seslendirme
Belgesel Seslendirme
Haber Metni Seslendirme
Eğitim – Tanıtım Filmi Seslendirme
Animasyon Seslendirme
Rol Çalışmaları
Stüdyo Uygulamaları

Seslendirme Eğitiminin Süresi: Özel Ders Toplam: 8 saat

Seslendirme sanatının inceliklerini öğrenerek kendinizi geliştirmek, iş ve okul hayatınızda etkili konuşma ve hitabet becerinizle bir adım öne geçmek için kendinize bir fırsat verin.

 

SPİKERLİK VE SUNUCULUK EĞİTİMİ - SPİKERLİK VE SUNUCULUK KURSU

Spikerlik ve Sunuculuk meslek becerisini kazanabilmek ve bu alanda yetkin hale gelebilmek için profesyonel ses ve fotoğraf stüdyomuzda birebir çalışma imkânıyla ders yapılmaktadır.
Birebir çalışma imkanıyla yapılan derslerimizin sonunda her öğrenciye demo görüntü ve ses kaydı hazırlanıp verilmektedir.

Spikerlik ve Sunuculuk Kursunun Amacı:
Spikerlik ve Sunuculuk Meslek Becerisini Kazandırmaktır.

Spikerlik ve Sunuculuk Kursunun İçeriği:
Haber Spikerliği – Spor Spikerliği – Hava Durumu Spikerliği
Televizyon ve Radyo Program Sunuculuğu
Kongre, Seminer ve Protokol Sunumu
Röportaj Teknikleri
Sunum Teknikleri

Spikerlik ve Sunuculuk Eğitiminin süresi: Özel Ders Toplam: 8 saat

Spikerlik ve Sunuculuk sanatının inceliklerini öğrenerek kendinizi geliştirmek, iş ve okul hayatınızda etkili konuşma ve hitabet becerinizle bir adım öne geçmek için kendinize bir fırsat verin