Eğitim

DİKSİYON EĞİTİMİ - DİKSİYON KURSU

Güzel ve etkili bir konuşmaya sahip olmak büyük bir çaba ister; ancak bu özellik, belli bir grubun tekelinde değildir. Tiyatrocular, spikerler, sunucular, seslendirme sanatçıları için olmazsa olmaz bir özelliktir diksiyon. Peki bu ve benzer mesleklerin dışında kalanlar? Kendini en iyi şekilde ifade etmek ve bu şekilde öz güvenini yapılandırmak isteyen herkes diksiyon eğitiminden yararlanabilir. En önemli, en samimi iletişim aracımız olan dilimiz, bizi bazen yarı yolda bırakabiliyor. Gitgide onu kullanmaya korkar hâle geliyoruz. Özellikle profesyonel yaşamında, belli bir konumda iş yapan herkesin konuşmanın inceliklerini öğrenmeye ihtiyacı var. Çalışmalar sayesiden iyi bir diksiyona sahip olmak, sadece teknik bir yeterliliği değil, aynı zamanda büyük bir öz güveni de beraberinde getiriyor. Bu özelliklere sahip oldukça, dili doğru kullanmanın inceliklerini öğrendikçe istediğiniz her ortamda konuşmak da bir keyif, adeta bir hobi hâline geliyor. İster konuşma sanatını öğrenerek kendinizi geliştirmek, ister iş hayatınızda konuşma ile ilgili alanlarda yetkin hâle gelmek için kendinize bir fırsat verin.

Diksiyon Kursunun Amacı: Dilimizi doğru, akıcı ve anlaşır biçimde kullanmak, Bireyin kendisini ifade edebilmesini ve heyecan kontrolü sağlamak, Sesi ve beden dilimizi etkili biçimde kullanarak, güzel ve etkili konuşma sanatını öğretmektir.

Diksiyon Kursunun İçeriği: Nefes: Doğru kaslar aracılığıyla nefesi doğru almak, doğru vermek, soluk-ses uyumunu sağlamak Artikülasyon: Konuşma organlarını en iyi şekilde kullanarak sesleri doğru çıkarmak Rezonans: Sesi doğru yerlere oturtmak, rezonans boşluklarını kullanarak temiz bir şekilde dışarıya aktarmak Vurgu ve Tonlama: Konuşmanın gerekli yerlerini ortaya çıkarmak için gerekli teknik ve duygusal aktarımı gerçekleştirmek Tempo: Metnin veya konuşma içeriğinin hızını ayarlamak Hitabet: Söz söyleme sanatının inceliklerini tekniğin ötesinde anlatımsal bir boyuta taşımak Diksiyon Eğitiminin Süresi: Özel Ders Toplam Süresi: 12 saat

Konuşma sanatının inceliklerini öğrenerek kendinizi geliştirmek, iş/okul hayatınızda güzel konuşma ve hitabet becerinizle bir adım öne geçmek için kendinize bir fırsat verin.

 

SESLENDİRME EĞİTİMİ – SESLENDİRME KURSU

Seslendirme sanatçılığı meslek becerisini kazanabilmek ve bu alanda yetkin hale gelebilmek için profesyonel ses stüdyomuzda birebir çalışma imkânıyla ders yapılmaktadır. Seslendirme kursu sonunda her öğrenciye profesyonel ses stüdyomuzda demo ses kaydı hazırlanıp verilmektedir.

Seslendirme Kursunun Amacı:
Seslendirme Sanatçılığı Meslek Becerisini Kazandırmaktır.

Seslendirme Kursunun İçeriği:
Reklam Seslendirme
Belgesel Seslendirme
Haber Metni Seslendirme
Eğitim – Tanıtım Filmi Seslendirme
Animasyon Seslendirme
Rol Çalışmaları
Stüdyo Uygulamaları

Seslendirme Eğitiminin Süresi: Özel Ders Toplam: 8 saat

Seslendirme sanatının inceliklerini öğrenerek kendinizi geliştirmek, iş ve okul hayatınızda etkili konuşma ve hitabet becerinizle bir adım öne geçmek için kendinize bir fırsat verin.

 

SPİKERLİK VE SUNUCULUK EĞİTİMİ - SPİKERLİK VE SUNUCULUK KURSU

Spikerlik ve Sunuculuk meslek becerisini kazanabilmek ve bu alanda yetkin hale gelebilmek için profesyonel ses ve fotoğraf stüdyomuzda birebir çalışma imkânıyla ders yapılmaktadır.
Birebir çalışma imkanıyla yapılan derslerimizin sonunda her öğrenciye demo görüntü ve ses kaydı hazırlanıp verilmektedir.

Spikerlik ve Sunuculuk Kursunun Amacı:
Spikerlik ve Sunuculuk Meslek Becerisini Kazandırmaktır.

Spikerlik ve Sunuculuk Kursunun İçeriği:
Haber Spikerliği – Spor Spikerliği – Hava Durumu Spikerliği
Televizyon ve Radyo Program Sunuculuğu
Kongre, Seminer ve Protokol Sunumu
Röportaj Teknikleri
Sunum Teknikleri

Spikerlik ve Sunuculuk Eğitiminin süresi: Özel Ders Toplam: 8 saat

Spikerlik ve Sunuculuk sanatının inceliklerini öğrenerek kendinizi geliştirmek, iş ve okul hayatınızda etkili konuşma ve hitabet becerinizle bir adım öne geçmek için kendinize bir fırsat verin